Yapım Süreci

UYGUN ARAZİYİ BULUN

Norm Prefabrik olarak yeni evinizi inşa etmeniz söz konusu olduğunda sürecin tam kontrol altında olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, tüm süreci olabildiğince kesintisiz ve şeffaf hale getirmek için sizinle çok yakın çalışıyoruz. İlk günden bir zaman çizelgesi belirledik ve taşınacağınız güne kadar verimlilikle ilerliyoruz.

Doğru yeri bulmak, yeni evinize doğru ilk adımdır. Kentsel veya kırsal konumu, boyutları, görüşleri, güneş ışığını, komşu ortamı, yaşam tarzınızı ve elbette bütçenizi dikkate alarak uygun arazinizi almalısınız.

YAPI İZİNLERİ HAKKINDA GÖRÜŞÜN

Bir arsa üzerinde inşaat yapılabilmesi için belediyeden veya özel idareden inşaat ruhsat izninin alınması gerekiyor. Yerel idareden yapı izni alınması için gereken mevzuatlar hakkında bilgi edinmelisiniz . İnşaat ruhsatı alınmadığı takdirde yapının inşaatına başlanamıyor. İzin almadan inşaat yapımına başlayanlar hakkında da cezai işlemler başlatılabiliyor.

PROJE YÖNETİCİMİZLE GÖRÜŞÜN

Tasarım proje yöneticimiz, projenizin tasarım süreci, üretim aşamaları, montaj aşamalarından teslim sürecine kadar ana irtibat noktanız olacaktır. Toplantılarınız süresince istekleriniz doğrultusunda evinizin planlanması, kullanılacak malzemelerin teknik detayları, bir bütçe oluşturulması görüşülecek olup önümüzdeki yol planlanacaktır.

ÖZEL EVİNİZİ TASARLAYIN

Standart evlerimizde size çok çeşitli planlar sunuyoruz. Burada isteklerinize, bütçenize, arsanıza, yerel bina yönetmeliklerine uygun evler bulabilirsiniz. Doğal olarak planları, kullanılacak malzemeleri diğer ayrıntıları bireysel fikirlerinize göre değiştirebilirsiniz.

RUHSAT İŞLEMLERİNİZİ TAMAMLAYIN

Yerel idareden almış olduğunuz mevzuatlar bilgiler doğrultusunda bir mimar-mühendislik ofisiyle çalışıp tasarımı yapılan prefabrik veya çelik yapının taslak projesi üzerinden onaylı proje çalışması yaptırmanız gerekmektedir.

SAHA İŞLEMLERİ ve ÜRETİMİN BAŞLAMASI

Tasarım çalışmanız sonrasında proje yöneticiniz size alt yapı çalışması için bir beton planı hazırlayacaktır. Zemin çalışmasını bölgenizde güvenilir inşaatçıya yaptırmanız daha uygun olacağı için beton planımızı onlarla paylaşın. Belirlemiş olduğunuz inşaat yüklenicisini proje tasarım yöneticinizle görüştürüp projeniz için uygun çalışmanın nasıl yapılacağını aktarmasını sağlatabilirsiniz. Saha hazırlığı ve üretim, proje teslimatını hızlandırmak için paralel olarak gerçekleştirilmektedir.

MONTAJIN YAPILMASI

Tasarlanmış bileşenler, her şey kullanım amacına uygun olacak şekilde verimli çalışma ve zaman çizelgenize saygı duymanızı sağlar: fabrikada üretim, vidalama yöntemiyle ve yeniden çalışma olmadan montaj yapılması. Her şey mükemmel uyuyor. Ortalama olarak, 100 metrekarelik bir yapı 15 günden daha az bir sürede monte edilebilir. Entegre enerji tasarruflu, sağlıklı ve konforlu herhangi bir malzeme fazlası olmadan monte edilecektir.

Süreçler: 
-Yapının duvar panelleri ve iki katlı yapılarda arakat platformunun montajlanması
- Çatı konstrüksiyon montajının yapılması
- Yağmur olukları ve iniş borularının montajı
- Tavan Kaplamalarının Yapılması  
- İzolasyonun (Yalıtımın) -Yapılması 
- Elektrik - Sıhhı Tesisatın Yapılması 
- Kapı Pencere Montajının Yapılması 
- Birleşim elemanlarının silikonlaması 
- Dış Cephe Ve İç Cephe Boyalarının yapılması 

İLERİ KABA TESLİMİ

Yapı çeliğinden oluşan yüksek dayanıma sahip sistemlerimiz üstün yalıtım özellikleri kaliteli kapılar, tabandan tavana pencereler ve mimari detaylar da eşsiz hassasiyete sahip temiz çizgiler, çıkıntılar ve konsollarla modern yapıların imzasını taşır. Uyumlu dış cephe kaplamaları güzel bir projenin anahtarıdır. Norm Prefabrik, çelik yapı sistemlerinin esnekliği, çeşitli dış cephe kaplamalarının kullanılmasına izin verir. Ve projemizin teslim zamanı gelmiştir. 

İÇ TASARIMINIZIN YAPILMASI

Yüzeylerinizi seçin. Artık zemin kaplamaları, wc-banyo duvar fayans ve seramikleri, mutfak, banyo dolaplarınızı bireysel zevklerinize göre seçme zamanı. Deneyimli iç mimarlardan hizmet alarak heyecan verici doku ve malzeme dünyasında size rehberlik etmelerini sağlayabilirsiniz.

YENİ EVİNİZE TAŞINMA VAKTİ GELDİ

Yeni bir eve taşınmak, yeni bir hayata taşınmak demektir. Yaşanılanlarla birlikte yeni umutlarınızı ve hayallerinizi de beraberinizde yeni evinize götürürsünüz. Hele bir de doğayla iç içe bir ortamda yaşayacaksanız, adeta kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Yeni eve taşınmanın en büyük keyfi, evi istediğiniz gibi dekore edebilecek olmanızdır. Uzun zamandır evinizde yapmak isteyip de yapamadığınız sürekli ertelediğiniz şeyleri artık yapabilirsiniz. Bizde sizlere yeni eviniz de sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzur dolu bir yaşam diliyoruz…